Genel, İş Güvenliği, OSGB

Büyükçekmece İş Güvenliği

Büyükçekmece İş Güvenliği

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği mevzuatının işyerleri için önemli olan tüm yasal yükümlülüklerini yerine getirmek için kurulmuş olan Büyükçekmece İş Güvenliği tam olarak 2013 yılından bu yana tüm iş yerlerine teknik kadrosu ile hizmet vermektedir. 30.12.2012 tarihinde 28339 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan 6331 sayılı iş sağlığı ve iş güvenliği kapsamında tüm kamu ve özel sektörlerde işyeri hekimi hizmeti almak zorunlu kılınmıştır. Büyükçekmece İşyeri Hekimi konusunda işyeri hekimleri ile iş güvenliği uzmanları tarafınca danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman kadro sizleri uygulanan kanunlar ile temel sorumluluklarınızı yerine sağlıklı bir şekilde getirmeniz için işverenler adına sizleri daha iyi eğitmek, bilgilendirmek, denetlemek ve ilgili dokümanları kayıt altına almakla yükümlüdür. Ekip halinde bir hayli dikkatli ve yoğun bir şekilde çalışan bu firmanın tek hedefi sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığıdır bunu dikkate alarak yapmış olduğu işlere ayrı bir önem vermektedir.

Büyükçekmece OSGB

Büyükçekmece OSGB  ; Sadece iş güvenliği ya da iş yeri hekimi konusunda kendini kısıtlamayarak kendini daha fazla geliştirmiştir. Büyükçekmece Yangın Eğitimi, Büyükçekmece İlk Yardım Eğitimi, Büyükçekmece Yüksekte Çalışma Eğitimi gibi birçok konuda çalışanları belli aralıklarla bilgilendirmektedir.

Büyükçekmece İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Ayrıca Risk Değerlendirme işe işyerinin çalışmaya uygun olup olunmadığının raporunu sunar. Diğer bir taraftan daha kötü sonuçlar ortaya çıkmasın diyerek de tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı ve patlamadan korunma dokümanı ortaya çıkarır. Büyükçekmece OSGB firmalarından ACAR OSGB OHSAS 18001 standartlarında hizmet sunması ile birçok kamu ve özel kuruluşlarca en çok tercih edilen yer olmuştur. Yine iş yeri çalışanlarına ayrı bir önem veren ve onların canlarının yanmasını istemeyerek daha kötü sonuçlara ver vermesini istemeyerek tüm çalışanların belli aralıklarla Büyükçekmece periyodik kontrol yapmaktadır. Bu sayede bütün çalışanlar ortaya çıkabilecek meslek hastalıklarını önceden anlayabilme şansına sahiptir. Yine bunun yanında çevre danışmanlığı ve acil durum eylem planı gibi faaliyetleri verme konusunda da tecrübeli iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi kadrosuna sahiptir.