Genel, İş Güvenliği

Çekmeköy İş Güvenliği

Çekmeköy İş Güvenliği

Hiçbir çalışan çalışmış olduğu kurumda yapmış olduğu iş ile kazaya kurban girmek istemez. Tabi bunu işveren de istemez. İş yeri sahipleri bunu en aza indirmek için çeşitli destek ve danışmanlık hizmeti almak zorundadır. Çekmeköy İş Güvenliği bu konuda sizlere destek sağlayabilecek en iyi kadro ile karşınıza çıkmaktadır. Acar OSGB ohsas 18001 kalite standartlarında hizmet vermesi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından onaylı olması ile daha çok tercih edilen firmalar arasında yer almayı başarmıştır. Periyodik Kontrol sayesinde iş yerlerinde kullanılan makineler çeşitli testlerden geçirilmiş olur. Detaylı bir şekilde incelenen makinelerin derinliği, yüksekliği, kalınlığı ve dış çapı gibi ölçümlerine bakılıp sorunsuz bir şekilde çalışmaları sağlanır.

Çekmeköy Yüksekte Çalışma eğitimi ile çalışma alanı kısıtlı yerlerde ve yüksekte çalışacak olan kişilere genel bir bilgi verilerek kaza olasılıklarını en aza indirmeyi başarır. Bunun yanında yüksekte çalışmaya karşı alınacak önlemler ve ekipmanlar hakkında bilgi verilir. Çekmeköy ilk yardım eğitimi sayesinde de bütün çalışanlar ve iş yeri sahipleri kanama karşısında müdahale, kırık çıkıklarda yapılması gereken, yaralanmalarda, yanık ve bunun gibi daha birçok alanda ne yapması gerektiği konusunda bilgi sahibi olur. Yine iş yerinde en önemli olaylardan biri yangındır. Yangın olayında ne yapılması gerektiği ve hangi aletlerin iş yerinde bulunacağı hakkında Çekmeköy yangın eğitimi verilmektedir.

İş sağlığı güvenliği yönetmeliğine göre bir ya da birden fazla iş yeri hekimi görevlendirilmesi zorunlu bir hal almıştır. Yine bu konuda da uzman kadrosunu hemen sizlere danışmanlık yapmak için hazır bulunduran Çekmeköy iş yeri hekimi bulunmaktadır. İş yeri hekimleri acil müdahale edilmesi durumlarında her an yanınızda ve meslek hastalıklarında önüne geçmektedir. Çekmeköy patlamadan korunma dokümanı ile de olabilecek kazaların önüne geçer. Yani patlayıcı ortam oluşmanı ya da patlayıcı ortam tutuşmasını değerlendirir ve ona göre önlem kararları alır. Bununla birlikte acil durum eylem planı ile de acil olaylar karşısında alınacak tedbirleri değerlendirir. Çekmeköy OSGB ,çevre danışmanlığı ve risk değerlendirme gibi de çeşitli faaliyet alanlarında da boy göstermektedir.