Genel, İş Güvenliği, OSGB

Esenyurt İş Güvenliği

Esenyurt İş Güvenliği

İş güvenliği artan haberleşme kaynakları nedeniyle son zamanlarda herkesin az ya da çok fikir sahibi olduğu bir konudur. İş güvenliği yasalar ile güvence altına alınmıştır. İşletmelerin iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve sağlık personeli çalıştırma zorunlulukları söz konusudur. Bu personelleri kendi işyerlerine ait kadrolarda çalıştırarak temin etmeleri mümkündür. Ancak bunun dışındaki alternatifleri ise Acar OSGB gibi firmalardan destek almaktır. Acar OSGB ISO 9001 belge garantisine sahip  müşterilerine profesyonel hizmet sunmayı ilke edinen Önceliğimiz insan sloganıyla hareket eden bir firmadır. Bu firma 2013 yılında kurulmuş olup Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından belgelendirilmiştir. Esenyurt İş Güvenliği ve daha bir alanda hizmet sunan bir Esenyurt OSGB firmasıdır.

Esenyurt İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

İşyerlerinin çalışanların karşılaşabileceği durumlar karşısında risk analizi yapması, bu risklerin önlenmesi ve risklerin oluşması durumunda oluşabilecek durumlar için tedbir alması gerekmektedir. Bu konularda eğitimler düzenlenmeli, analizler yapılmalı ve tatbikatlar yapılmalıdır. Firmamız tüm bu konularda işyerlerine hizmetler sunmakta Esenyurt Risk Değerlendirme işlemlerini işyerleri adına tamamlamaktadır. Alınan tüm tedbirlere rağmen oluşabilecek bir iş kazasına acil müdahale gerçekleştirmek adına işyerlerinin Esenyurt İşyeri Hekimi çalıştırması zorunludur. İş yerlerine gerekli bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimi temin edilmektedir.  Bu hizmetlerin yanı sıra işyerlerinin vermesi gereken eğitimleri de vermektedir.

Bazı işler yüksekte yapılmak zorundadır. Bu durumlarda muhakkak çalışanlara eğitim verilmesi gereklidir. Bu eğitim ile çalışanların yüksek alanlarda alması gereken tedbirler, dikkat edilmesi gereken hususlar öğretilmektedir. Acar OSGB Esenyurt yüksekte çalışma eğitimi konusunda da hizmet sunmaktadır. Eğitim hizmetlerinin içerisinde Esenyurt yangın eğitimi ve Esenyurt ilk yardım eğitimi de bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaç duyan işyerlerine Esenyurt çevre danışmanlığı ve tehlikeli madde ve güvenlik danışmanlığı  verilmektedir.

Esenyurt OSGB

Firmamız yukarıda belirtilenler dışında acil durum eylem planı, periyodik kontrol işlemlerinde de işyerleri için hazır bulunmaktadır. İşyerlerinin yasalar gereğince yapması gereken pek çok işlem vardır OSGB firmaları işyerleri adına tüm bu işlemleri yerine getirmektedir. Böylelikle hiçbir eksiklik oluşmadan yasal yükümlülükler tamamlanmaktadır. İşyerleri adına yapılan işlemler ile ilgili işverenlere raporlar sunulmaktadır. Böylelikle işverenlerin konulara hakim olması ve kontrol etmesi sağlanmaktadır.