Genel, İş Güvenliği, OSGB

Fatih İş Güvenliği

Fatih İş Güvenliği

İşyerlerinin iş güvenliği kapsamında yapması gereken yükümlülükleri vardır. Bu konuda Fatih OSGB firmaları bulunmaktadır. OSGB firmaları ilgili yönetmelik kapsamında iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini şirketlere sunmaktadır. Bunların arasında işyeri hekimi ve sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı tahsis etmek bulunmaktadır. İşyerleri kendi kadrolarında bu personelleri çalıştırabilir ya da Acar OSGB gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen OSGB destek alabilirler. Fatih İş Güvenliği kapsamında iş ortaklarına kaliteli hizmet sunmaktadır.

İş güvenliği kapsamından hazırlanması gereken pek çok belge ve doküman söz konusudur. İşyerlerinde görevlendirmiş olduğumuz iş uzmanları işverenler adına tüm bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca işyerleri tarafından yapılması gereken risk değerlendirmesi, acil durum eylem planları hazırlamak ve yapılması gerekli tatbikatları yaptırmak da firmamızda sunulan hizmetler arasındadır.

Fatih İş Güvenliği Uzmanı- İşyeri Hekimi

Eğitim son derece önemli bir kavramdır. İşyerlerinde çalışan tüm personele verilmesi gerekli olan Fatih Yangın Eğitimi ve Fatih İlk yardım eğitimi işyerlerinde meydana gelebilecek tatsız durumlara karşı son derece hazırlıklı olmayı sağlayacaktır. Eğitim alan kişiler meydana gelen yangın, deprem, patlama vb. diğer durumlarda ne yapması gerektiği konusunda bilinçli davranışlar sergileyeceğinden kaos ortamının oluşmasına neden olmayacak ve zararların daha da büyümesi engellenecektir. Yüksekte çalışması zorunlu olanlar için de verilmesi gereken yüksekte çalışma eğitimi firmamızca verilmektedir.

Sadece iş güvenliği kapsamında değil iş sağlığı alanında işyerlerine destek sunan Acar OSGB firmaların Fatih iş yeri hekimi ihtiyacını karşılamaktadır. İş yeri hekimlerinin pek çok önemli görevi bulunmaktadır. İş kazası meydana geldiğinde acil müdahale etmek, çalışanlara genel sağlık hakkında eğitimler sunmak ve çalışanların karşılaşabileceği meslek hastalıkları konusunda ve diğer hususlarda bilgilendirme yapmak işyeri hekimliği hizmetleri arasındadır.

Fatih OSGB

İşyerlerinde Fatih OSGB OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız bu sistem kapsamında işyerlerine hizmet sunmaktadır. İnsan hayatı çok önemlidir. Bu kapsamda iş sağlığı ve iş güvenliği standartlarını uygulamak tam anlamıyla bir zorunluluktur. Tüm bu hizmetleri eksiksiz bir şekilde yerine getiren Acar OSGB 2013 yılında kurulmuştur. Önceliğimiz insan sloganıyla çalışmalarını sürdürmektedir