Genel, İş Güvenliği, OSGB

Güngören İş Güvenliği

Güngören İş Güvenliği

Güngören İş Güvenliği alanında hizmet sunan Acar OSGB 2013 yılında kurulmuştur. ISO 9001 Kalite Standartları belgesine sahip olan firma hizmetlerinde kaliteden ödün vermemektedir. İş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi, sağlık personeli temininde işyerlerine hizmet sunmaktadır. Bunların dışında eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır. İş güvenliği kavramı artık sıklıkla duyduğumuz bir kavramdır. İnsanların bilinçlenmesi ile son zamanlarda önemli daha da net anlaşılmıştır. Yasalar ile iş sağlığı ve iş güvenliği güvence altına alınmıştır. Tüm işyerleri 6331 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası gereği “İş Güvenliği Uzmanı” görevlendirmek zorundadır.

Belli bir sayı üzerinde çalışanı olanların Güngören iş yeri hekimi bulundurması zorunluluktur. Güngören iş yeri hekimi sadece acil durumlarda müdahale etmek için değil, personellerin meslek hastalıkları ve diğer sağlık konularında bilinçlenmeleri için de gereklidir. Firmamız işyerlerinin işyeri hekimi bulmalarına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca çalışanların oluşabilecek durumlarda ilk yardım gerçekleştirebilmeleri adına tüm çalışanlara İlk yardım eğitimi de verilmektedir.

Güngören İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Acar OSGB firmamız işyerlerinin yasa ve yönetmelikler çerçevesinde hazırlaması gereken tüm belge ve dokümanların hazırlanmasında da başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır. İşlemlerini yaparken OHSAS 18001 standartlarına uygun olarak hizmet sunan firmamız bu standart kapsamında Güngören Periyodik Kontrol de yapmaktadır. Böylelikle işyerlerinde çalışmakta olan işçilerin sağlık ve güvenliğini etkileyecek olumsuzluk durumların oluşması engellenmektedir.

İşletmelerin iş sahalarına göre hazırlaması gereken pek çok rapor ve analiz bulunmaktadır. Patlama riski olan işyerlerinin Güngören patlamadan korunma dokümanı hazırlaması gerekmektedir. Bu doküman ve risk değerlendirme raporu da firmamızda çalışan uzman ekip tarafından yapılmaktadır. İşyerlerinde yapılan bir risk analizi ile Güngören risk değerlendirmesi sorunsuzca tamamlanmaktadır.  Bunların yanı sıra acil eylem planları  da hazırlanmaktadır.

Güngören OSGB

Firmamızda aynı zamanda Çevre danışmanlığı ve tehlikeli madde güvenliği danışmanlığı hizmeti de sunulmaktadır. Yasalar gereğince yapılması gereken pek çok işlem bulunmaktadır Güngören OSGB firmamız hiçbir yasal gereği atlamadan işlemleri işyerleri adına tamamlamaktadır. Böylelikle işverenlerin üzerlerine düşen sorumluluklar tamamlanmaktadır ve işverenlere raporlar sunularak kontrol etmeleri ve bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır.