Genel, İş Güvenliği, OSGB

Kartal İş Güvenliği

Kartal İş Güvenliği

Acar OSGB 2013 yılında kurulmuştur. Kartal İş Güvenliği alanında hizmette bulunmaktadır. Kartal OSGB Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur.  İş güvenliği kişilerin iş yaparken ve çalıştıkları alanlarda  karşılaşabileceği riskleri  ortadan kaldırma tedbirler almaktır. Kartal OSGB hizmeti veren çok fazla işletme vardır. Ancak her OSGB firması ilgili bakanlıkça yetkilendirilmemiş olabilmektedir. Çalışılacak firmanın gerekli tüm belgeleri almasına dikkat etmek gerekmektedir. İş güvenliği yasalar ile güvence altına alınmıştır.  Bu yasa 6311 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasıdır. Bu yasa gereğince işlemler yapılmaktadır. Önceliğimiz insan sloganı firma için önemlidir. Ayrıca firmamız ISO 9001 kalite belgesine sahiptir.

Kartal OSGB

İşyerlerinin hazırlaması gereken Kartal Risk Değerlendirmesi ve acil durum eylem planı da Acar OSGB firmasınca oluşturulmaktadır. Raporlar hazırlanırken işyerlerinde aktif olarak çalışan uzmanlarımız risk analizleri yaparak çalışanların ve çalışma alanlarının değerlendirmesini yapmaktadır. Elde ettikleri veriler ile sadece tespitler değil çözüme katkı sağlayacak fikirlerde sunmaktadır. Risklerin önlene bilinmesi için çalışanların eğitim hizmetlerinde de çalışmalar yapılmalıdır. Firmamızca eğitim hizmetleri de verilmektedir. Eğitimlerimiz için de Kartal yangın eğitimi de vardır. Bu eğitimle karşılaşılacak bir yangın durumunda uygulanacak tahliye planı ve müdahale öğretilmektedir. Böylelikle bir kaos ortamının oluşması engellenmektedir. Yangın eğitimi dışında Kartal ilk yardım eğitimi ve yüksekte çalışma eğitimi ve işe giriş sağlık raporu da verilmektedir.  Yüksekte çalışması zorunlu olan işlerde çalışan personele bu eğitimin verilmesi gereklidir.

Kartal İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Eğitim hizmetlerinin yanı sıra Acar OSGB danışmanlık hizmeti de vermektedir. Kartal çevre danışmanlığı ve  tehlikeli madde ve güvenlik danışmanlığı da verilmektedir. Bu danışmanlık hizmetleriyle yasal işlemler işverenler adına tamamlanmaktadır. Böylelikle tüm işlemler eksiksiz tamamlanmaktadır. İşverenlere yapılan işlemler konusunda raporlar verilmektedir. Böylelikle işverenler konulara hakim olmaktadır.  Patlama riski olan maddeler ile çalışan işletmelerin de özel bir doküman hazırlaması gerekmektedir. Bu konuda da firmamız işyerlerine hizmet sunmaktadır. Bu dokuman ile yapılması gereken işlemler raporlanmaktadır. Bu doküman ile bir patlama durumunda yapılması gereken işlemler Kartal patlamadan korunma dokümanı içerisinde değerlendirilerek çözüm önerileri ve tedbirleri değerlendirilmektedir.