Genel, İş Güvenliği, OSGB

Kartal OSGB

Kartal OSGB

Kartal OSGB; İş Güvenliği, günümüzde çoğu zaman kurumsal firmaların içerisindeki personeller yahut ayrı bir alan tarafından değil; tamamı ile ayrı bir kuruluş tarafından firmaya sağlanabiliyor. Bu kuruluşlar, genellikle OSGB  olarak nitelendirilirken, kanunnamede bunlara da 2010 yılından beri yer var. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi adı verilen bu kuruluşlar, Çalışma Bakanlığı ve TBMM gibi devlet yapıları tarafından da yetkilendirilmiş kuruluşlar olarak biliniyor. Haziran 2012’de, 28339 no’lu resmi gazetede yayınlanan kanun olan “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu ile birlikte; Aralık 2012’de yayınlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmenliği”; OSGB kurumlarının resmi ve ticari kurumlar olduğunu belirtmiş, bunun yanında yapacakları her eylemde fatura kesebileceklerini de duyurmuştur.

Kartal İş Güvenliği

İş Güvenliği, acil durumlarda yapılması gerekenler, ilk yardım, yangında yapılması gerekenler hakkında eğitimler, acil durumlarda doktorların iş alanında olması gibi pek çok etmen, günümüzde Kartal İş Güvenliği kurumları tarafından sağlanabilmektedir. Bu OSGB kurumları, kısa süre içerisinde tarafınıza oldukça kolay bir biçimde, risk değerlendirme yapıp olabildiğince riskli çalışma bölgelerindeki risk yüzdesini minimuma indirmek için, gerekli önlemleri alırlar. Kartal OSGB firmaları, pek çok etmende müşterilerini herhangi bir biçimde mağdur etmezken, bir diğer avantajı tek elden yönetimdir. Tek elden yönetim sayesinde bu kurumlarda herhangi bir yanlışlığa yahut denetimsizliğe pek az denk gelirsiniz.

Kartal Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB, 12 Yıllık tecrübesiyle Kartal OSGB kurumlarından bir tanesi olarak bilinir. Yaptığı hizmetlerle, Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Kartal OSGB kurumları çerçevesinde en başarılı firmalardan bir tanesi olan ve bugüne kadar binlerce şirkete hizmet vermiş Acar OSGB’de; siz de iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında hizmet alabilir ve çalışma alanlarınızdaki riski minimize edecek deneyimli ekiple tanışabilirsiniz. Bir işyeri hekimine, bir iş güvenliği uzmanına ve eğitmenlere ayrı ayrı para vermek yahut şirketinizde yepyeni bir iş güvenliği alanı açmak yerine, tek elden yönetim için Acar OSGB ile görüşüp, risk analizlerini yaptırarak gerekli etmenleri kısa süre içerisinde elde edebilir ve bundan sonra iş güvenliği hakkındaki bütün sorumluluğu kendilerine verebilirsiniz.