Genel, İş Güvenliği, OSGB

Küçükçekmece İş Güvenliği

Küçükçekmece İş Güvenliği

Acar OSGB Kanunlar ve işverenler arasındaki uyumu sağlayarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda hizmet standartlarını en yüksek seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Küçükçekmece OSGB 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetki belgesini almıştır. Ayrıca ISO 9001 Kalite Belgesine sahip olan Acar OSGB her zaman iş ahlakını ön planda tutmaktadır. Küçükçekmece İş Güvenliği hizmeti sunan firmanın sloganı önceliğimiz insandır. Bu slogan çerçevesinde tedbirler almaktadır.

Deneyimli ve konusunda uzman takım personelleri ile son yıllarda önemi daha da gündeme gelen iş sağlığı ve güvenliği kapsamında ilk yardım eğitimi, yangın eğitimi  ve  yüksekte çalışma eğitimi konularında eğitimler vermektedir. İşyerlerinin acil durumlar karşısında yapılacakları planladıkları acil durum eylem planlarına sahip olması gerekmektedir. Bu plan kapsamından yapılması gereken işlemler  de firmamızca gerçekleştirilmektedir. Acil durum eylem planlarında karşılaşılacak tüm durumlar için alınması gereken tedbirlerin anlatılması, planlanması ve gerekli görülen tatbikatlarının yapılması gerekmektedir. Tatbikatların yapılması ve Risk değerlendirmesi konusunda da hizmet sunulmaktadır.

Küçükçekmece OSGB

Alınan tüm tedbirlere rağmen bazen iş kazaları meydana gelebilmektedir. Bu tarz durumlarda acil müdahalenin yapılması ve can kayıplarının yaşanmaması için işyerlerinde muhakkak Küçükçekmece İşyeri Hekimi ve sağlık personeli çalıştırılmalıdır. İşyerleri kendi hekimlerini ve sağlık personelini kendi kadrolarına alarak çalıştırabilirler. Ama istemeleri halinde bu personelleri OSGB firmalarından da tahsis etmeleri mümkündür. Görevlendirilecek hekimin ilgili bakanlıkça yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.

İşyerlerinde patlayıcı maddelerin bulunması ya da patlayıcı bir durumun oluşma ihtimalinin olması durumunda muhakkak ki patlamadan korunma dokümanının da hazırlanması gerekmektedir. Firmamız bu konu hakkında analizler, ölçümler ve hesaplamalar yaparak patlayıcı bir durum oluşturabilecek tüm bölümler belirler ve patlamanın önlenebilmesi, etkilerinin azaltılması için tüm gerekli önlemleri olarak patlamadan korunma raporunu hazırlar.

Küçükçekmece İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Acar OSGB iş güvenliği alanında OHSAS 18001 olarak adlandırılan standarda uygun olarak işlemlerini tamamlamaktadır. İşyeri çalışanlarının, işçilerin sağlık ve güvenliğini olumsuz etkileyebilecek  durum ve uygulamaların periyodik kontrol edilmesi işlemlerini gerçekleştirir. Bu yönetim şekli uygulama ve işlemlerin kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.