Genel, İş Güvenliği, OSGB

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Nedir?

ACAR ortak sağlık güvenlik birimi  (ACAR OSGB) ÇSGB yeni adıyla Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) olarak 2013 yılında İstanbul’ da kuruldu. 2004 yılından bu yana yönetim sistemleri, ISO 45001 iş güvenliği ve sağlığı sistemleri konusunda ki tecrübesi ile  yeni yasa ile her firmaya zorunlu olan iş güvenliği ve sağlığı konusunda da danışmanlık vermeye başlamıştır.

Firmalara  İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında İş Yeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı,  Ortam Ölçümü, İlk Yardım Eğitimi, Yangın Eğitimi, Risk Değerlendirme, Acil Durum Eylem Planı, ISO 45001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı, Yüksekte Çalışma Eğitimi, Mobil Sağlık, Muayene hizmetlerinin hepsini sağlayarak özellikle İstanbul’da ki firmalara katma değer oluşturmaktayız. Tek bir merkezden bütün hizmetlerin verilmesi kaliteli ve kontrollü hizmet vermemizi sağlarken, firmaların kalitesiz hizmet almasını da engellemiş oluyoruz.

Neden İş Güvenliği Hizmeti Alınmalıdır?

  • OSGB hizmetleri sayesinde İSG mevzuatları konusunda daha planlı ve programlı hareket etmek mümkün olacaktır.
  • OSGB hizmetleri sayesinde firmalar personel maliyetlerini de düşürebilirler. Çünkü iş güvenliği firmaları, kendi sorumluluklarında olan uzmanları iş yerlerine atamaktadır.
  • İş yerinde İSGB için ayrılması gereken alan, iş yerine kalır. Alan daralmaz.
  • OSGB hizmetleri sayesinde özel mevzuat takibi hizmeti de alınabilir.
  • OSGB hizmeti sayesinde iş güvenliği ekipmanları daha doğru seçilmektedir.
  • Mesleki sorumluluklar daha iyi bir biçimde yerine getirilmektedir.