Genel, OSGB

OSGB Nedir?

OSGB Nedir?

OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Nedir?

OSGB Nedir, OSGB açılımı ile söylersek Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği ile tanımlanmıştır ve en sonra 1 Temmuz 2020 tarihinde güncellendi. 6331 Sayılı Kanuna göre 1 Temmuz 2020 den itibaren 1 çalışanın dahi olduğu az tehlikeli işyerlerinde bile işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunlu hale getirildi.

OSGB – Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermek üzere kurulmuş, İşyeri Hekimi ve İş Sağlığı Uzmanı ve Diğer Sağlık Personellerinin olduğu özel kuruluştur. OSGB kuruluşu, sadece personel olarak değil kuruluşun olduğu işyerinde işyeri hekim odası gibi mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip olması gerekmektedir.

Neden Deneyimli OSGB?

Müşteri Odaklı Yaklaşımı

Deneyimli OSGB, hizmet talep eden her müşterinin ihtiyaçlarını ve hassasiyetlerini detaylı olarak analiz ederek müşterisine özel iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunar.

Güvenilirlik

Deneyimli OSGB, 2004 yılından beri tecrübe edindiğimiz, uzman sertifikalı birbirinden deneyimli tüm ekibiyle ruhlarını birleştiren, sunmuş olduğu üstün ve kaliteli hizmeti yansıtan güçlü bir kuruluştur.

Sağlam Referans

Deneyimli OSGB, İstanbul bölgesinde büyük küçük birçok işletmeye iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmaktadır. Her çalıştığı firmayı kendine referans olarak gösterebilmektedir.

Disiplinli Uzman Kadro

Deneyimli OSGB nin deneyimli ve uzman kadrosu yaptığı hizmetin görev ve sorumluluklarını bilen profesyonel kadrodan oluşmaktadır. Müşteriye hizmet standartları konusunda Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Sektöründe en donanımlı uzmanlardır.

 

Acar OSGB, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak yetkili firmadır.

Eğer sizlerde bir OSGB şirketi ile çalışarak hem işinizi hem sağlığınızı korumak isteseniz iletişim bölümümüzden bizimle iletişime geçebilirsiniz.