Genel, İş Güvenliği, OSGB

OSGB Sağlık Raporu

OSGB Sağlık Raporu Nedir? Ne İşe Yarar?

OSGB Sağlık Raporu yani Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, iş yerlerini güvenlik ve sağlık bakımından denetlemekte ve buna göre çalışmalar yürütmektedir. OSGB işe giriş sağlık raporu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen OSGB kurumları tarafından verilmektedir. osgb sağlık raporu pendik hizmeti almak istiyorsanız bu OSGB’lerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Peki nedir işe giriş sağlık raporu ne işe yarar?

İşe Giriş Sağlık Raporu;

  • İş verenin istemesi gereken belgelerden birisidir. Tüm personelin sağlık açısından işe uygunlukları bu rapor sayesinde ortaya çıkmaktadır. Öte yandan bu raporla beraber çalışanların sağlıkları düzenli olarak denetim altında tutulabilir.
  • İşe başlamadan önce mutlaka işe giriş sağlık raporu ile ağır işlerde çalışabilir raporu almak zorunluluktur.
  • Bulaşıcı hastalığı olan kişilerin projelerde çalışmasına izin verilmez. Bunun yanı sıra kullandığı ilaçlardan ötürü iş performansı etkilenebilecek olan çalışanlar bunu  mutlaka sağlık ekibine bildirmek zorundadır.
  • Sahaya varmadan önce uygun sağlık testleri yapılmaktadır.
  • İş veren mutlaka her çalışanının sağlık raporu almasını sağlamalı ve aldıklarından da emin olmalıdır.
  • İş veren çalışanlarının sağlık tahlillerini yaptırma sorumluluğunu alır.

İşe Giriş Sağlık Raporu

Sağlık raporları acar ortak sağlık birimi kurumlarından alınabilmektedir. Bunun için internet üzerinden en iyi osgb firmaları OSGB’ler ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. OSGB fiyat listesi için tıklayınız… Bu sayede çalışanlarınızın sağlık durumlarını kontrol ettirebilir, yeni işe alacaklarınızdan da sağlık raporu isteyebilirsiniz. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca işe girmeden önce alınması gereken işe giriş sağlık raporlarının her sağlık kuruluşundan almak yasaklanmıştır. Kanun uyarınca gerekli olan rapor mutlaka iş yeri hekiminden alınmalıdır. Aksi takdirde geçersiz sayılacaktır.

Özel Hastanelerden İşe Giriş Sağlık Raporu

Özel hastanelerden sağlık raporu alınabilmektedir fakat alınan işe giriş sağlık raporları; işe girişlerde geçersiz sayılmaktadır. Bu nedenle işe girebilmek için istenen bu raporlar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden yani OSGB’lerden alınmalıdır. Bu birimlerde görevli olan iş yeri hekimleri çalışan adayını inceler ve çalışmasının önünde engel olup olmadığını raporlar. istanbul osgb firmaları bu hizmetleri sizlere rahatlıkla ve kolaylıkla verebilmektedir.