Genel, İş Güvenliği, OSGB

Pendik İş Güvenliği

Pendik İş Güvenliği

İş güvenliği kavramı pek çok kez duyduğumuz bir kavramdır. İnsanlar haklarını öğrendikçe işverenlerin daha da ciddiye aldığı bu kavram kişilerin iş yaparken ve iş sahaları içerisinde karşılaşabileceği riskleri en aza indirmek ve oluşabilecek durumlara tedbirler almaktır. Pendik OSGB hizmeti veren çok fazla işletme vardır. Ancak önemli olan işi layıkıyla yapan bir işletme bularak çalışanların en üst düzey şekilde korunmasının sağlanmasıdır. İş güvenliği yasa ve yönetmelikler ile güvence altına alınmıştır. İş güvenliği ve daha bir çok konuda hizmet sunan Acar OSGB 6311 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasasına uygun olarak 2013 yılında hizmete başlamıştır. Önceliğimiz insan sloganına göre işletme prensiplerini belirlemektedir. ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Ekibiyle profesyonel Pendik İş Güvenliği hizmeti sunmaktadır.

Pendik İş Güvenliği Uzmanı – İşyeri Hekimi

Çalışanların karşılaşa bileceği tüm risk analizi ve Risk Değerlendirme oluşturulmalıdır. Bu Değerlendirme raporu hazırlanırken risk analizlerinin yapılması gerekmektedir. Bu durumda uzman kişilerin yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız risk analizlerin yapılması ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda da işyerine yardımcı olmaktadır. Hazırlanan risk değerlendirme işlemi sonrası muhakkak Pendik Acil durum eylem planını da hazırlanmalıdır. Oluşabilecek ani bir durumda kargaşa durumu oluşacak ve zararlar artacaktır. Bu nedenle risk değerlendirmesi ve yapılmalı ve bu risklerin oluşması durumunda çalışanların uyması gereken eylem planı hazırlanmalıdır.

Tüm tedbirler alınmasına rağmen yine de bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu durumlarda acil müdahale edilmesi gerekmektedir. Yasalar gereğince işyerlerinin çalışan sayısına göre Pendik İşyeri Hekimi bulundurması zorunludur. Ancak hekimlerin gerekli olan tüm belgelere sahip olması gerekmektedir. Bunların dışında çalışanlara bazı eğitimlerinde verilmesi gerekmektedir. Yangın Eğitimi ve ilk yardım eğitimi verilmesi gerekmektedir. Yüksekte çalışmanın zorunlu olduğu hallerde çalışan kişiler için muhakkak Pendik yüksekte çalışma eğitimi verilmelidir. İnsan canı kıymetlidir ve muhakkak eğitim ile çalışanlar bilinçlendirilmelidir. Tüm bu eğitimler firmamız uzman kadrosuyla verilmektedir.

Pendik OSGB

İşyerlerinin hazırlaması gereken dokümanlar konusunda da işyerlerine destek sağlanmaktadır. Patlamadan korunma dokümanı hazırlanması bunun yanında Pendik OSGB çevre danışmanlığı ve  tehlikeli madde ve güvenlik danışmanlığı da verilmektedir