Genel, İş Güvenliği, OSGB

Sultangazi OSGB

Sultangazi OSGB

İş Güvenliği, dönemin en hareketli sektörlerinden bir tanesi olmakla beraber, raporlar dahilinde belirtilen her kurumun iş güvenliği uzmanını şirketinde bulundurma zorunluluğu da bulunmaktadır. Sadece iş güvenliği uzmanı ile de kalmamakla beraber, aynı zamanda işyeri hekimi ve benzeri personelleri de bulundurarak ayrı bir iş güvenliği departmanını şirketinde bulundurmak zorunda olan kuruluş; bu personellere aynı zamanda ayrı ayrı maaş vermek durumunda da kalabilmektedir. Zira, riskli alanlarda işçi çalıştıran şirketler, bunları yapmaması durumunda, büyük cezalara maruz kalabilmektedirler. Elbette, tekil işçi çalıştırılmış ve çok elden yönetim yerine; tek elden ticari kuruluşlara iş güvenliği sektörünün bırakılması, her zaman en doğrusu olmuştur ve TBMM, Haziran 2012’de sağladığı onay ile birlikte resmi gazete üzerinden yayınlanan İş Güvenliği ve İş Sağlığı Yönetmeliği üzerinde; Sultangazi OSGB kuruluşlarının yapması gereken her şeye yer vermiştir.

Sultangazi İş Güvenliği

Buna göre, Sultangazi İş Güvenliği kuruluşları, günümüzde riskli alanlarda işçiler çalıştıran pek çok işveren şirkete destek olmak ve iş güvenliğini sağlamak amacı ile kurulmuş, ticari firmalar olarak bilinirler. Çalışma Bakanlığı yetkisi ile donatılmış olan bu firmalar, içerisinde işyeri hekimleri, doktorlar, ilk yardım ve acil durumlarda yapılması gerekenlerin eğitimini verecek eğitmenler ve benzeri personelleri barındırır. Sultangazi OSGB kuruluşları, bu tür iş güvenliği ve iş sağlığı firmalarına verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesi olabilirler.

Sultangazi Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB, bir Sultangazi Risk Değerlendirme  firması olarak 12 yıllık deneyimi ile alanında uzman personelleri çalıştıran ve 12 yılda yüzlerce şirkete danışmanlık hizmeti, iş güvenliği eğitimi vermiş; oldukça etkin bir kurumdur. Sultangazi OSGB firmaları içerisindeki liderliği ile bilinen Acar OSGB içerisinde alanında en yetkin personeller bulunur. İlk yardımdan yangına kadar pek çok eğitim, işverenin personellerine verilirken aynı zamanda işyeri personellerinin daha istikrarlı ve daha sıkı çalışmaları için bütün önlemleri alırlar. Bunun yanında; hem işverenin, hem de işçinin her adımında yanında olan Sultangazi OSGB firması, müşterisinin taleplerini dinlerken, işyeri çalışanlarının da mutluluğunu göz önüne alarak işlemlerini gerçekleştirmekte ve mutsuz bir çalışanın işyerinde verimi düşüreceğini bilerek hareket etmektedir. Siz de, Acar OSGB ile riski sıfıra indirgeyin.