Genel, İş Güvenliği, OSGB

Tuzla OSGB

Tuzla OSGB

OSGB, günümüz şirketleri tarafından sıkça kullanılan firma tiplerinden biri olarak şirketlerin riskli çalışma alanlarında iş güvenliği durumlarını sağlamak amacı ile oluşturulan bir sektör olarak bilinmektedir. Açılımı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olan OSGB’nin 2010 yılından bu yana iş güvenliği kategorisi ile aynı başlık altında yapılan girişimlerinin 2012 Yılında ve 2014 Yılında iki farklı şekilde meyvesini yermesi sonucu; Tuzla OSGB firmaları popülerleşmiş, zamanla büyük bir alana yayılabilmiştir. Zira, Bakanlık yetkisi ile donatılan ve Haziran 2012’de bunun onayını TBMM tarafından alan OSGB kurumları, 6331 sayılı İş Güvenliği ve İş Sağlığı gereğince zorunlu olarak danışmanlık hizmeti alınması gereken kurumlar halini almışlardır. Eğer, danışmak istemiyorsanız şirketinizde ayrı bir iş güvenlik biriminin olması ise neredeyse şart.

Tuzla İş Güvenliği

Şirketinizde ayrı bir iş güvenlik biriminin personelleri sadece iş güvenlik uzmanı değil, aynı zamanda acil durum eğitmenleri, risk analiz uzmanları ve elbette doktorlar olarak genişletilecektir ve her birine çıkan ayrı masraf bir yana; her birinin ayrı ayrı yönetilmesi büyük bir dert oluşturabilir. Bu sebepten, şirketler genellikle 2014 yılından itibaren OSGB firmaları ile düzenli olarak çalışmakta ve OSGB firmalarından yararlanmaktadırlar. İşçi ölümlerinin önüne geçmek, iş kazalarındaki riskli bölgelerin önlemini almak adına oldukça sağlam bir çalışma ve analiz süreci geçiren OSGB kuruluşları, kısa süre içerisinde şirket içerisindeki riskli çalışma bölgelerini minimuma indirir ve bu sayede daha özverili bir işçi kadrosunu da oluşturabilir. Tuzla İş Güvenliği firmaları, bunlara örnek olarak rahatlıkla verilebilmektedir.

Tuzla Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Yine, bir Tuzla OSGB firması olan Acar OSGB üzerinden de danışmanlık hizmeti alabilmeniz ve sektörünüze dair iş güvenliği bilgileri edinebilmeniz mümkündür. 12 Yıllık tecrübesi ile OSGB alanında büyük bir yetkinliği ve yüzlerce referansı bulunan Acar OSGB ile, daha güvenli iş ve çalışma alanları yaratabilir; işçilerinizi daha istikrarlı bir biçimde çalıştırabilirsiniz. İşçilerinizin memnuniyeti kadar sizin de memnuniyetinizi gözeten Acar OSGB, Tuzla OSGB firmaları arasındaki en deneyimli ve uzman personelleri kendisinde bulundurmakla övünmeye, günümüzde de devam etmektedir. Hemen bizi arayın ve danışma ekibimizle görüşerek ihtiyaçlarınızı belirleyin.