Genel, İş Güvenliği, OSGB

Üsküdar OSGB

Üsküdar OSGB

Üsküdar OSGB firmaları, günümüzde işçi ölümleri ve iş kazalarını önlemek adına pek çok sektörde iş güvenliği hizmeti veren ve çalışan sayısına bağlı olarak bunu zorunlu olarak yapan firmalardan oluşmaktadır. Risk alanına ve durumuna göre analizler gerçekleştiğinde, iki türlü hizmetin var olduğu rahatlıkla görülebilir. Bunlardan biri OSGB, biri OSGB’dir. OSGB kuruluşlarından hizmet alabilmek için risk analizinde o kriterde bulunmanız gerekir ve iş güvenliği konusunda etkin bir firmadan hizmet almanız her zaman işçilerin emin ellerde ve güvenli iş yapabilmesine olanak sağlar. OSGB firmaları, günümüzde tek elden bir sorumluluk sağlayarak, herhangi bir kazada yahut ölümde kendisini sorumlu tutacak mahkemelerle karşılaşacaktır zira kendisine Bakanlık tarafından çalışma yetkisi verilmiş ve Haziran 2012’de bu İş Güvenliği ve Sağlığı Yönetmeliği üzerinde tanımlanmıştır. OSGB firmaları, bu sebepten Bakanlık desteklidir ve en ufak bir şeyde ağır yaptırımlara boyun eğmek durumunda kalabilirler. Üsküdar OSGB kurumları bunlara örnek verilebilir.

Üsküdar İş Güvenliği

Son zamanlarda oldukça artan Üsküdar İş Güvenliği kurumlarının varlığı, günümüzde yüzleri aşmış ve binlere yaklaşmaktadır. Alanında yetkin bir iş güvenlik uzmanı ve işyeri hekimi ile rahatlıkla alınabilen Bakanlık yetkisi; OSGB kurumunu açmanıza ve müşteri toplamanıza olanak verebilir. İş istihdamını arttırmak amacı ile önlemler almak, işçiyi memnun etmek; riskli alanlarda sık sık risk analizi yapmak, test ve kontrol amacı ile gerçekleştirilen geziler ve kontroller; OSGB kuruluşlarının sorumluluğundadır.

Üsküdar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Üsküdar OSGB firmalarından bir tanesi olan Acar OSGB de; alanında en deneyimli firmalardan bir tanesi olarak göze çarpar. Geçtiğimiz yıllarda oldukça etkin pek çok büyük şirkete iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti veren Acar OSGB üzerinde; başarılı personeller bir yana, sektöre göre özel personeller de bulunabilir ve risk analizi bunlar tarafından yapılır. Örneğin, inşaat sektörüne risk analizi için kimyasal sektöründe uzman biri asla gönderilmez. Dolayısıyla, risk analizi ve yapılacak şeyler, alınacak önlemler gibi pek çok etmeni emin ellerde; düzgün bir rapor şeklinde alabilir ve danışmanın güvenilirliğinden faydalanarak işçilerinizi güvende kılacak bir anlaşmaya merhaba diyebilirsiniz. Acar OSGB, işçilerinizin refahı ve sizin güvenliğiniz için burada.