Genel, İş Güvenliği, OSGB

Zeytinburnu OSGB

Zeytinburnu OSGB

Zeytinburnu OSGB ; OSGB Kuruluşları, 2012 yılında TBMM meclisinin onayından da geçerek kendisini İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde tanımlatmış; bir firma statüsüne kavuşmuştur. Bu tür kuruluşlar, yaptıkları her eğitimden ve danışmadan fatura keserek yararlanabilirler ve iş sağlığı, iş güvenliği hakkında uzman bir kadro ışığında çalışmalar gerçekleştirebilirler. Özellikle 2014 yılından sonra çok riskli iş alanlarında zorunlu olarak çalışması gereken bir OSGB ekibinin varlığının yasalaşması ile birlikte; OSGB kuruluşları da artış göstermeye başlamış ve özellikle inşaat alanlarında etkin bir şekilde boy göstermişlerdir. Zeytinburnu OSGB firmaları örneğin, bunlardan bazılarıdır ve pek çoğu tanınmış firmalara hizmet vermektedirler.

Zeytinburnu İş Güvenliği

İşçi ölümlerini en aza indirgemek, iş kazalarını engellemek için risk analiz çalışmaları yapmak, herhangi ani bir durumda yahut kazada işçinin yanında olmak gibi pek çok işi yapan OSGB kuruluşları aynı zamanda işçilerin daha istikrarlı ve güvende çalışabilmeleri için kendilerine acil durum, ilk yardım, yangın eğitimi verilmekte; bu eğitimlerle beraber işçinin daha güvende kalabilmesi sağlanmaktadır. Sektörünüze özel olarak iş güvenlik uzmanının bulunması her OSGB kuruluşunda olması gerekendir ve sektörünüze göre iş güvenlik önlemlerini sunmak durumunda kalırlar. Bunlar, inşaat işinde farklı, kimyasal işinde farklı olmakla beraber; pek çok bölümde değişiklik gösterebilirler. Örneğin, Zeytinburnu İş Güvenliği firmalarının pek çoğunda Acar OSGB dahil- iş güvenlik uzmanından birden fazla mevcuttur.

Zeytinburnu Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Acar OSGB, Zeytinburnu OSGB firmalarının en etkinlerinden bir tanesi olarak 12 yıldır iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda hizmetler vermekle kalmayıp aynı zamanda iş güvenliği eğitimi gibi takviye eğitimler de sağlamakta ve bunlardan mutluluk duymaktadırlar. Deneyimli ve alanında yetkin kadrosu ile uzun yıllardır, yüzlerce firmaya hizmet veren Acar OSGB, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak sektörel bazda bir danışma hizmeti sunar ve sektörünüze dair önlemleri alır. Hazırladığı rapor, sadece sektörünüze hastır ve çoğu zaman bu sektörde uzman bir iş güvenlik uzmanı tarafınıza tahsis edilir. İş güvenliği konusunda lider konumunda Acar OSGB, yılların verdiği deneyimle siz müşterilerine ve şirketlerinize hizmet vermeye; sizi ve işçilerinizi daha güvenli bir konumda çalıştırmaya hazırdır.